Nulinė kanalizacija

Nulinės kanalizacijos darbus buvau nuspręndes atlikti pats, juk čia ne koks raketų mokslas. 🙂 Kaimyno užsiimančio santechnikos darbais paprašiau pakonsultuoti, papaišė planelį ir prižadėjo parūpinti medžiagas. Dar prieš tai papasakojau istoriją kaip buvo įrengta monolitinė perdanga ir kaip smėlis nevisur buvo natūraliai sutrumbuotas, tai jo patarimas buvo sulieti smelį ir pravažiuoti su vibro plokšte dabar, kad visur +- panašiai būtų sutrombuota. Paklausiau savo mūrininkų šefo ar negalėtų išnomuoti vibro plokštės, sakė be problemų, kainuos 0€. 🙂

Problema buvo, kad pamatai buvo užpilti su pamatų paviršiumi, o kaikur net daugiau, tai teko per visą pirmą aukštą nusikasti 10 ir daugiau centrimetrų smėlio ir išvešti jį už namo ribų, nes grindų nulis numatytas ties pirmos blokelių eilės viršumi. Pirmą dieną turėjau techninę priežiūra smėlio nukasimo susižymėjimui. 🙂 O daugiau darbavausi vienas, nuobodus darbas užtrukęs keletą vakarų iki tamsos.

Nukąsus, pajungiau papildytą vandens talpą, pradėjau leisti vandenį ir važinėti su vibro plokšte. 🙂

Po trombavimo sekančią dieną nuvykau į kaimyno nurodytą parduotuvę, kurioje buvo paruoštas pirminis nuotekų vamzdžių komplektas. Vakare atsivežiau jį į vietą, kur buvo sudėliotas preliminarus nuotekų planas ir susirašytos trūkstamos dalys. Sumaunant dalis, išimamos tarpinės, kad nekiltų problemų jas išmaunant, svarbu nepamiršti jų sudėti atgal prieš sumaunant galutinai dalis į jų vietas. 🙂

Kitą dieną nuvykau pasiimti trūkstamų ir dar rezervo komponentų ir pradėjau kasti (pati neįdomiausia šio etapo dalis). Kasant iškarto formuojamas standartinis nuotekoms nuolydis, patikrinama su gulščiuku, guldomi vamzdžiai ir dar kartą patikrinamas nuolydis.

Antro aukšto nuotekoms garaže į vonią yra palikta 160mm skylė perdangoje. Trapas numatytas tik garaže, nebuvau tikras ar reikalingas jis katilinėje, tad kolkas jo nepasidariau, kol pagrindas nėra ruošiamas grindų betonavimui, galima lengvai dajungti 50-100cm ilgio vamzdžio galą ir jam. Katilinė jungiasi su garažu, kurio grindų lygis žemesnis visu 30cm, tad kažin ar reikalingas tas trapas, nes įvykus vandens nuotekiui, jis bėgtų į garažą, o iš ten į jo trapą.

Visi iškasti kanalai užkasami ir užkasinėjant dosniai užpilami vandeniu, kad kuo geriau susiplautų smėlis. Aišku prieš klojant polistirolą, trambuosim dar kartą jau darant lygiai.

Antrame aukšte kanalizacija nukelta, kad nesimaišytų vamzdžiai kitiems darbams, jį atliksiu kai planuosiu kloti antro aukšto polistirolą.

Sekantis įrašas: Elektros instaliacija. Pirma dalis.

8 mintys apie „Nulinė kanalizacija“

  1. Paieškosiu, kažkur su pieštuku buvo papaišyta, o dėl vamzdžių, tai viduje pilki, o garažo trasa kuri išeina į lauką rudu. 🙂

 1. Laba,
  atsargiai su trombavimu po vamzdžių paklojimu, nes gali ir išsimauti, ir skilti vamzdžiai. Jeigu daug smėlio buvo sujudinta, reikia pasiimti mažesnę vibroplokštę, nei naudojot. Rekomenduoju pasitikrinti visus kanalus supilant vandens į vamzdžius ir patikrinant, kaip išbėga.

  1. Po vamzdžių klojimo nebuvo trombuota, tik supilta su vandeniu. Planas pravažiuoti su vibro plokšte prieš klojant polistirolą. Arba nevažiuoti visai, bet tada dosniai paskandinti visą plotą reikia.

 2. Sveiki,

  Kodėl pasirinkote pilkus, o ne oranžinius vamzdžius? Visur naudojote 45 ir mažesnius kampus? Kur planuojate alsuoklį dėti ir ar planuojate įšvedant iš namo dėti mažą šulinuką dėl viso pikto prasivalymui?

  1. Neradau nei vieno pagrįsto argumento rinktis ne pilkus patalpų viduje. Taip, kampai ne didesni nei 45 laipsnių. Dėl alsuoklio nesu susidaręs nuomonės, nes dabar gyvename be jo ir neturime problemų, o jei sugalvosiu dėti, galėsiu įleisti į ventiliacinio kaminėlio laisvą angą. O dėl šulinuko taip pat negaliu atsakyti, lauko dalis artimiausiu metu neplanuojama, bet kažkodėl nemačiau jam poreikio, prąvala yra garaže, o nuo jos neilgas tiesus kelias iki vietos kur numatytas valymo įrenginys. Šie dalykai labiau bus aiškūs, kai artėsiu prie jų. 🙂

 3. Atgalinis pranešimas: Antro aukšto mūras – AEA Namas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *