Nuotekų valymo įrenginys

Įrengta lietaus kanalizacija ir drenažo sistema, metas pradėti galvoti apie nuotekų valymo įrenginį ir jau galutinai užbaigti šių metų sklypo kasinėjimo darbus. Pačio įrenginio pasirinkimas buvo labiau vadovaujantis norais ir pasitikėjimu, nei detaliu analazavimu. Dabar mūsų gyvenamoje vietoje naudojamas August įrenginys, tad su juo šiokios tokios patirties turime, pagrindiniai minusai būtų: silpna konstrukcija, didelis dangtis ir kažkaip nemažai papildomos priežiūros reikalavimas, nesame patenkinti ir išvalymo kokybe, tad į jų pasiūlymus nebežiūrėjome. Kažkodėl linkome prie Feliksnavis, ypač kai pasirodė jų naujos kartos nuotekų valymo įrenginiai kurie yra plokščiu dugnu ir jų valymas atliekamas automatikos pagalba, nusprendėme pasirinkti būtent tokį įrenginį.

Pasirinkome FEL/6 modelį skirtą 6 gyventojams ir turintį 0.9m3/parą našumą.
3D modelis (pelytės pagalba galima sukinėti, prisiartinti ir pan.):

Infiltracija į gruntą bus atliekama su 3 infiltraciniais šuliniais (1 sudarytas iš 3 žiedų, kiti du iš 1 žiedo su dangčiu), kurie sujungti tarpusavyje didesniam grunto plotui, kaip papildoma apsauga kabinamas siurblys ir prie jo jungiamas D32 vandentiekio vamzdis, kuris išvedamas už infiltracinių šulinių ribos, įvykus incidentui ir vandens lygiui pakilus suveiks siurblys ir išpumpuos vandenį, taip apsaugant nuotekų valymo įrenginį nuo užliejimo. Primityvus infiltracinių šulinių brėžinys:

Nuotekų valymo įrenginio ir infiltracinių šulinėlių montavimą patikėjau seniems pažystamiems AFS Baltic, su kuriais jau patirtis rodo nereikia pačiam sukti dėl nieko galvos, visos reikiamos medžiagos ir įrengimai atvažiuoja į vietą, taip išvengiant nesklandumų, kaip kad pvz: ekskavatorius vietoje, o žiedų ar nuotekų valymo įrenginio dar nėra. 🙂 Sutarta diena atėjo, pasirodo AFS komanda, apsitariama dėl įvairių detalių ir pradedami kasimo darbai.

Pirmoje vietoje iškasama tranšėja nuo namo, montuojamas nuotekų valymo įrenginys ir pradedamas pildyti vandeniu, užpildžius jis dalinai užkasamas.

Toliau šalia kasama sekanti duobė ir pradedami montuoti žiedai infiltraciniams šuliniams, įleidžiama papildoma orapūtės ir valdiklio dėžė.

Darbas truko gana ilgai, nuolat trugdė lietus, net ir tamsoje teko užbaiginėti darbus, gerai, kad ekskavatorius turi apšvietimą. 🙂 Taip per vieną dieną buvo atlikti visi darbai, didelis dėkui AFS Baltic komandai. Baigiamajį kadrą teko daryti jau sekančią dieną:

Ta proga minimaliai aptvarkyta aplinka toje namo pusėje, paletės perkeltos arčiau kelio išvežimui, pavasarį bus galima nusiimti grunto perteklių aplink NVĮ, užpilti juodžemio ir sodinti žolę. Kadangi visas laisvas laikas, savaitgaliai ir pan. yra praleidžiami name, po grindų betonavimo ir sienų tinkavimo planuoju katilinėje pasistatyti klozetą, pasileisti valymo įrenginį ir pasikabinti praustuvą. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *