Antro aukšto grindys. Grindų betonavimas. ŠS padas.

Na ir paskutinis šios serijos etapas, tai grindų betonavimas. Šiltinimas ir grindinis šildymas aprašytas ankstesniuose įrašuose, o šiame apie patį betonavimą. Kad antrame aukšte nedarysiu pramoninio betono žinojau dar projektavimo stadijoje, tai grindys ne ant grunto, todėl nematau jokių pliusų lieti pramoninį betoną. Darbams atlikti pasirinkau LRK Namas rekomenduota komandą, bet iki betonavimo turėjau pasidaryti dar namų darbus.

Reikia padaryti laiptinės atbortavimus ir prie to pačio suskubau pasiruošti šilumos siurblių pado formą, kad tuo pačiu betonavimu ir tą padą išbetonuotų. Išlyginus ir sutrombavus pagrindą išgręžiau 6 skyles ~1m gylio į kurias įstačiau lauko kanalizacijos vamzdžius. Kadangi padas yra pakankamai šalia namo, o pamatui galvoju daryti „sijoną”, tai paklojau 3cm FinnFoam XPS, surišau armatūros karkasą ir apsukau padą lentomis, padas suplanuotas 2m x 1m matmenų, nes ant jo statysis Šildymo bei kondicionavimo siurbliai.

Sutartą dieną susitinkame su betonuotojais ryte, atvyksta užsakytas plautas žvyras, betonuotojai pasiruošia cementą ir mikrofibrą, o mano darbas vandens priežiūra, į vandenį dar pilamas plastifikatorius. Apsitariame, „nusišauname” aukščius ir prasideda darbas.

Betonas pumpuojamas su šlanga į antrą aukštą.

Išsklaidomas, užlyginamas ir paskutiniame žingsnyje užtrinamas

Šilumos siurblių padui užmaišomas šiek tiek skystesnis betonas, kad supilti į mano paruoštus polius ir užpilti visą pado rėmą. Rėmus nuardžiau po kelių dienų.

Betonuotojų darbu labai patenkintas, galiu drąsiai rekomenduoti, tel.nr. +37068284115

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *