Lauko durys. Trumpai ir paprastai.

Lauko durų pasirinkimas sukėlė nemažai galvos skausmo.. Iš pradžių norėjome kuo šiltesnių durų, tai lemtų jog durų su dideliu stiklu neturėsime (noras turėti stiklą per visas duris), domėjausi visais variantais, sudėtimis, techninėmis specifikacijomis, visais skaičiukais ir po ilgo laiko jau galvojau apsistojau ties vienomis, kurios viliojo savo šilumos perdavimo koef. 0.58, bet kaina su montavimu netoli 2000€ ir nežinomas ilgaamžiškumas sustabdė šių durų užsakymą. Sugalvojau palyginti ankščiau neanalizuoto varianto – plastikinių durų, kurios mūsų noru gali būti su stiklu per visą plotą.. Tada „užsidegė galvoje lemputė”, juk name pilna langų, kodėl viena anga turi būti iš super šiltų durų, kai visur kitur yra plastikiniai langai, kodėl nesudėjus ir čia tuos pačius „langus”.

Taip ir buvo nuspręsta, bus plastikinės durys su stiklu per visą jų plotą! 🙂 Pasirinkta KOMMERLING 76 MD sistema (nuotrauka aukščiau durų gamintojo pjūvis):

 • Rėmo Uf = 1,00 W/(m2 K).
 • 6 kamerų.
 • Rėmo storis 76/92 mm, varčios aukštis 110 mm. Spalva – antracito iš abiejų pusių.
 • Pašiltintas aliumininis slenkstis su termo tilteliu.
 • MD sandarinimo sistema – papildomos vidinės tarpinės rėme ir varčioje, dalijančios erdvę tarp rėmo ir varčios į dvi kameras ir pagerinančios durų termoizoliacines savybes. 
 • 48mm stiklo paketas 6StopsolClasicClear/18arg/4/16arg/4sel. (Ug-0,9). Trijų stiklų paketai su argono dujų užpildu ir naujos kartos selektyvine sistema, kuri dar geriau apsaugo nuo ultravioletinių spindulių ir dar labiau sulaiko šilumą.
 • Naudojami kokybiški ir tvirti Maco apkaustai.
 • Be švino – „greenline”. Kaip stabilizatoriai naudojami kalcis-cinkas.
 • Originalus vokiškas profilis gaminamas tik Vokietijoje Pirmasens mieste.
 • Pritraukėjai prieš užrakinimą.

Sakoma, kad lauko plastikinių durų tvirtumas ir ilgaamžiškumas priklauso nuo varčioje esančio metalo. Rėmo nepjaustėme, patikėsime gamintojo nurodymu, jog metalas toks:

Kodėl buvo pasirinkta neatidaroma papildoma šoninė dalis? Iš pradžių galvojome darysime atidaromą, tačiau susiaurėtų stiklo paketas kas gadintų estetinę pusę ir tada buvo dar vienas „užsidegė galvoje lemputė” variantas 🙂 juk svetainėje nustumiama vitrina ~1.2m pločio, jei ir reiks įnešti kažką didesnių matmenų, nešime per terasą, taip ir buvo užsakytos be papildomo atidarymo.

Durys montuojamos su tokiais pačiais Vokiškais ankeriais kaip ir visi langai, išimtis apačia, ten naudojami pagal mūsų pamatą reikiamo aukščio suvirinti rėmai (sumontuota viso 11 ankerių + apačios 4vnt).

Galutinio durų vaizdo dar nėra (kol nebaigtas tinkavimas nenuimame apsauginės plėvelės), kolkas vaizdas toks:

Durimis esame patenkinti, kaip bus toliau parodys laikas. Pradėjus gyventi name, reikės pasikeisti spynos širdelę, nes dabar dėjome be funkcijos atrakinti iš vidaus be rakto, kad jei bus dirbančių žmonių, jie nevaikščiotų per šias duris (rakinamos iš abiejų pusių tik su raktu). Durys su visomis montavimo medžiagų ir darbo išlaidomis kainavo 790€.

11 minčių apie „Lauko durys. Trumpai ir paprastai.“

   1. Kaip puiku, kad jus radau 🙂 statome pirmąjį nama ir mes ( tiesa, vyras stato) o aš info renku apie statybas ir kainas :)) durų kaina mane nustebino 🙂 labai geri skaičiai 🙂

 1. Puiki įžvalga – tiek langų prisidedame, o dėl durų… ieškome kažkokių super durų. Ačiū.

 2. Duris iš langų profilių pasirinkome ir mes, tik kai mes statėme (~10 metų atgal), tai buvo šilčiausias galimas durų variantas, nes standartinės durys šiltos dar nebuvo gaminamos. Kas dėl antros dalies, tai ir pas mus ji nevarstoma. Montuotojas perspėjo, kad jei bus varstoma, nepavyks užtikrinti pageidaujamo sandarumo, o dėl didesnių daiktų įnešimo atsiradus poreikiui tai irgi buvo pasiūlytas panašus variantas 🙂 . Tik pas mus vitrina neatsidaro, todėl pasiūlė esant poreikiui įnešti didesnius daiktus išimti stiklo paketą iš vitrinų. Taip 10 metų to daryti ir neprireikė 🙂 .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *