Pagaliau sienos! Pirmo aukšto mūras

Pamatų įrengimas buvo atliktas dar 2016 metais. 2017m. gruodį gimė dukrytė, 2018m. sąntuoka, tad namo statybos buvo trečiame plane. 2019 metai buvo tie metai, kai jau reikia sugrįžti į ritmą ir pradėti sienų kėlimą. Metų pradžia buvo visokios info rinkimas ir bandymas suprasti kaip teisingai turi būti padaryta. Taip pat sutartos detalės su mūrininkais ir prasidėjo laukimas, kada ateis mūsų eilė. Pats nesu nieko mūryjęs, tad šio darbo imtis neturėjau drąsos, o taip pat ir laiko daug reikia, kurio šiuo metu neperdaugiausiai..

2019-05-27 atvyko pirmieji ARKO M18 blokai ir sąntuokos sukakties dieną 05-29 buvo pradėtos lipdyti sienos (ar gali būti geresnė dovana?). Kadangi pamato viršus buvo lygus, pirma eilė nebuvo labai sudėtinga. Tada antra eilė, trečia ir taip vis kilom į viršų. 🙂

Nieko perdaug apie sienų kėlimą ir nepripasakosi, tik, kad vidinės pertvaros nemūrijamos, tai bus galima atlikti blogu oru, kai virš galvos bus perdanga, pirmame aukšte numatyti smulkūs pakeitimai, kurie nebuvo apgalvoti projektavimo metu, t.y. atsisakoma antros pertvaros iš tambūro į holą (atrodo kaip 2 tambūrai, nelogiška), atsisakomas sandėliukas po laiptais, norim atvirų laiptų, kas šiek tiek suteiks didesnės erdvės pojūtį mūsų svetainei ir holui. Prie tų pačių korekcijų buvo pradėta plėtoti mintis dėl kamino, kad vis dėlto nereikia mums jo dvigubo, gal pradėkime svajoti apie šilumos siurblį? 🙂 O jaunausia statybos prižiūrėtoja atvyksta dažnai ir nebijodama išsipurvinti kruopščiai įvertina sienų lygumą ir duoda leidimą dirbti toliau. 🙂

Pasiekus langų – durų aukštį pradedami rinkti sąramų klojiniai. Sąramos 30cm aukščio, o garažo vartų 40cm.

Surinkus klojinius, surišamas armatūros karkasas ir užpilamas betonas, betono suėjo 2.1 kūbo. Sekančią dieną nuimami klojinių šonai, paliekam paremta ir pradedamas likusių mūro eilių klijavimas iki kol pasiekiame perdangos aukštį.

Sienų mūro darbais likau patenkintas, su statybininkais bendravimas geras, išklauso užsakovo norus ir komentarus, kai reikia pataria. 🙂 Sekantis įrašas bus apie liejamą monolitinę perdangą.

13 minčių apie „Pagaliau sienos! Pirmo aukšto mūras“

  1. Aš esu iš tų, kurio požiūriu šilumines savybes lemia pagrinde sandarumas, o vertikalūs blokų sujungimai būna nesandarūs, tai sujungimų užtepimas yra pirmas etapas sandarumui didinti. 🙂

 1. Taip, tiesa. Įdomu kiek toks užtepimas iš lauko prisideda prie sandarumo, nes lauke dar eis fasado apdaila su klijais, putplasčiu, tinku ir iš vidaus ko gero tinkuojama bus. Pas save lauke netepliojau, žiūrėsim kas gausis 😕

  1. Taip, tačiau polistirolas irgi nėra sandarus, nebent XPS klijuoti, tai kuo daugiau papildomų sandarumo priemonių imamasi, tuo daugiau šansų kažkur nesuklysti. Nereikėtų teplioti jei sąžiningai polistirolo visas sluoksnis „skęs” klijuose. O jei klijuojama „kleckuojant” tai sandarumo nebus, per sąndūra atėjęs oras išeis per polistirolą lauk. Fasadininkai turės suprasti mano nurodymus klijuoti visu klijų sluoksniu.

   1. Ne tik per polistirolą išeina, bet ir perimetru užklijuoti klijai tarp lapų labai dažnai nesusijungia ir gaunasi vertikalūs ir horizontalūs kanalai tarp lapų. Dažnai netgi nutinka taip, kad atsiranda tarp mūro ir putplasčio „Dūmtraukio” efektas ir bet koks oras pakliuvęs į tą tarpą labai staigiai pakyla į viršų ir išpučiamas. Todėl ypač ir dėl gaisrinės saugos būtina teisingai polistirolą klijuoti perimetru. Mes objektuose esame ardę fasadus dėl perimetrinių klijų nebūvimo, tai pridėjus žiebtuvėlį prie tarpo, liepsna padidėdavo tris kartus dėl traukos.
    O kalbant apie mūro siūlių užtepimą, tai tikrai smarkiai padeda šiltam orui nepatekti į tarpą, kur jis gali būti išpūstas.

 2. Pats manau turesi klijuosi visu sluoksniu, nebent papildomai zadi moketi fasadininkams. Perimetras ir trys kleckai ant polistirolo pakankama.

  1. Na aš esu pasiryžęs iškelti sąlygą dėl pilno klijų sluoksnio, turės taip daryti, nes užsakovas nurodo kaip turi būti daroma. O dėl mokėjimo papildomai, tai ištikrūjų tai neprideda papildomo darbo, ar užtepti juostas ir dėti kleckus, ar prabraukti visu sluoksniu, laiko užtrunka tiek pat, klijų gal sueina šiek tiek daugiau, bet nedaug, ypač kai sienos yra lygios ir nereikia 3cm storio sluoksnio. Bet protingose ribose eisiu į kalbas.
   Dėl stiprumo taip, užtenka, bet dėl sandarumo tikrai nėra pakankama, todėl, kad polistirolas yra prapučiamas, dėl to turi jį ir sieną skirti ištisas klijų sluoksnis.

    1. Pačios sienos lygios, šiek tiek milimetrų nelygumai yra ties perdanga ir sąramomis kur buvo rinkti klojiniai liejimui, daugiau viskas lygu gražu. 🙂 Na jei jau taip atsitiktų ir jie nesutiktų taip daryti, teks imti atostogas darbe, išsinomuoti pastolius, pasidaryti polistirolo pjaustyklę ir tapti namo šiltintoju. Nors abejoju ar tikrai protingi fasadininkai atsisakytų šitaip daryti. 🙂

  1. Įrašas baigiamas apie perdangą, turėčiau sekmadienį paleisti „į pasaulį”. Kainą turit omenyje apie perdangos įrengimą? Ar apie pirmo aukšto mūrą? Reiktų prisėsti ir perskaičiuoti kad +- tikslesnė sumą būtent kiekvienam etapui išskaičiuoti. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *