Lietaus vanduo. Drenažas.

Šiltinant fasadą pagalvojau, kad jei jau atkasti pamatai, reikia pasiguldyti lietaus nuotekas ir drenažą, nes tie „užkask, atkask” jau pabodo. 🙂 Kadangi darbus darau vienas ir neturiu laiko tam skirti, nusprendžiau kreiptis pagalbos į AFS Baltic (tuos, kurie įrenginėjimo rekuperacinę vėdinimo sistemą), papasakojau situaciją, kad šiuo metu atkasti pamatai, bet jau man ateina poreikis statyti stelažus, ar yra galimybė šiuos darbus padaryti extra, įmonės vadovas Lukas suprato ir suorganizavo šių darbų atlikimą kiek galima greičiau.

Prieš atvykstant AFS Baltic darbuotojui buvo paklota amortizacinė membrana prie pamato, ji tvirtinama į pamato polistirolą su polistirolo kaiščiais.

Tada jau estafetė perduodama AFS vyrukui ir su nedideliu nuolydžiu pradeda guldyti vamzdžius, pirma eina lietaus nuotekos, o vėliau drenažas. Link paskirstymo šulinėlio daromos dvi atskiros linijos lietaus ir dvi atskiros drenažo nuo įstrižai toliausio namo kampo. Visi jie susitinka paskirstymo šulinėlyje, iš kurio D160mm vamzdžiu vanduo nuvedamas į kūdrą. Paskirstymo šulinėlio viena D160 atšaka lieka laisva ateities prijungimams jei būtų toks poreikis.

Po kiekvienos linijos montavimo patikrinama vandens tekmė, viskas išteka puikiai. Ilgokai pavakarojus visas darbas buvo atliktas. Kaip ir ankščiau AFS Baltic darbo kokybe ir greičiu esu patenkintas, kai pasiklosiu grindų polistirolą derinsime vandens ir šildymo trasų padarymą. 🙂

Laikinai pasijungiau terasos stogo vandens nuvedimą labai buitišku būdu, iš įvairių kanalizacijos likučių. 🙂 Namo stogui panaudojau 6m. ilgio kanalizacijos vamzdžius, tačiau į lietaus nuotekas jų nejungiau dėl perdidelio vamzdžių svorio. Reikės planuotis jau tikrus lietvamzdžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *